Rozwiązania dla Samorządów

SCRIPTOO - co to jest?

SCRIPTOO to rozwiązanie informatyczne, które umożliwia Samorządom uruchomienie platformy informacyjnej i komunikacyjnej z lokalną społecznością.
Dzięki platformie Samorządy uzyskują możliwość zamiany biuletynów informacyjnych, wydawanych dotychczas w wersjach papierowych na treści cyfrowe, podane w nowoczesny sposób za pomocą serwisu www i aplikacji mobilnej.

Chcę wiedzieć więcej

SCRIPTOO - dla kogo?

Dla nowoczesnych Samorządów, które tworzą swoje wydania biuletynowe za pomocą Adobe InDesign.
Samorządowcy, którzy przygotowują swoje publikacje biuletynowe za pomocą Adobe InDesign, dzięki SCRIPTOO będą w stanie szybko skonwertować swoje wydanie w produkt cyfrowy i opublikować w formacie HTML 5, który jest czytelny i użyteczny zarówno na dużych ekranach, jak i na małych ekranach smartfonów.
Dla Samorządów, które tworzą swoje wydania za pomocą innego rozwiązania niż Adobe InDesign.
Samorządy, które przygotowują swoje publikacje za pomocą innego rozwiązania niż Adobe InDesign, dzięki SCRIPTOO będą w stanie opublikować swoje wydanie jako produkt cyfrowy w formacie graficznym (PDF), odzwierciedlającym oryginalny układ publikacji papierowej.
Dla Samorządów , które posiadają swój serwis informacyjny (stronę internetową).
Samorządy, które posiadają swoją stronę internetową, dzięki SCRIPTOO będą w stanie ją rozbudować o moduł/funkcjonalność publikacji wydań cyfrowych. Dodatkowo, dzięki integracji SCRIPTOO z aktualnym serwisem, Samorządy będą w stanie publikować aktualności w aplikacji mobilnej zapewnionej przez SCRIPTOO.
Dla Samorządów, które jeszcze nie posiadają swojego serwisu informacyjnego lub nie publikują aktualności/newsów na swojej stronie internetowej.
SCRIPTOO www może pełnić rolę podstawowej strony internetowej Samorządu, umożliwiając publikowanie aktualności oraz treści biuletynu w postaci e-wydania.

SCRIPTOO - jakie daje korzyści Samorządom?

Dotarcie do nowych czytelników/odbiorców

Poprzez oferowanie produktu w wersji elektronicznej za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, zapewniającej wersję audio artykułów oraz za pomocą serwisu www współpracującego z wszelkimi rodzajami ekranów (komputer, tablet, telefon). Dzięki funkcjonalności audio oraz możliwości zwiększania rozmiaru czcionki zlikwidowana zostaje bariera dostępności do informacji dla osób niedowidzących i starszych. Dzięki nowoczesnej szacie graficznej i dystrybucji treści poprzez dedykowaną, intuicyjną i nowoczesną aplikację mobilną oraz www pozwoli dotrzeć do młodych grup wiekowych odbiorców, którzy są przyzwyczajeni do konsumowania treści za pomocą takich rozwiązań, jak SCRIPTOO.

Centrum powiadomień bezpośrednich: o zagrożeniach, o istotnych informacjach

Poprzez możliwość wysyłania powiadomień PUSH bezpośrednio na telefony użytkowników, umożliwi dotarcie z ważną informacją do mieszkańców lub do danej grupy mieszkańców, np. wysłanie informacji o planowanej przerwie w dostawie prądu lub awarii sieci wodociągu. Umożliwi Samorządom odpowiedź na dzisiejszą potrzebą społeczeństwa, związaną z oczekiwaniami szybkiego dostępu do informacji. Powiadomienia PUSH pozwolą wysłać alert do użytkowników np. o wystąpieniu gradobicia czy gwałtownych ulew, jak również umożliwią poinformowanie mieszkańców o wydarzeniach kulturowych lub innych. Aby otrzymywać informacje PUSH nie trzeba być zalogowanym do aplikacji a powiadomienie i tak dotrze do użytkownika.

Możliwość samodzielnej i szybkiej dystrybucji cyfrowej wersji biuletynów do czytelników

Poprzez możliwość pominięcia procesu logistycznego związanego z dystrybucją klasycznej wersji papierowej biuletynu.

Dodatkowe możliwości reklamowe, stanowiące dodatkowy kanał przychodowy

Poprzez możliwość osadzania multimediów, video, linków bezpośrednich do stron reklamodawców w cyfrowym biuletynie.

Statystyki czytelnictwa

Poprzez możliwość śledzenia zachowań użytkowników będzie możliwe stworzenie segmentów czytelników i dopasowanie treści artykułów i reklam pod potrzeby odbiorców.